13 stycznia 2024

Jak tworzę wizualizację domu?

Program Sketchup Pro - 1. pusty obszar roboczy, 2. model budynku, 3. gotowa scena

Twinmotion - widok roboczy

W programie Twinmotion pracuję nad teksturami, oświetleniem, ustawiam kamery, przygotowuje tło. Projektuję roślinności taką jak trawa, tuje, małe krzewy i drzewa. A także dodaję np. modele ludzi, samochody, meble tarasowe i sprzęty ogrodowe. Pracuje nad ustawieniem odpowiednio "suwaków" dla materiałów i efektów świetlnych. Wszystkie te elementy mają dodać głębie i realizm wizualizacjom.

Witam na moim pierwszym wpisie na blogu. Chciałbym podzielić się z Wami moim procesem pracy nad wizualizacją. Od dawna pasjonuję się projektowaniem i tworzeniem wizualizacji domów, a teraz chcę Wam opowiedzieć jak to dokładnie wygląda.

 

Programy

Do stworzenia wizualizacji korzystam głównie z programów - Sketchup Pro, Twinmotion i Adobe Photoshop.

Program Sketchup Pro służy mi do stworzenia np. modelu budynku, tarasu, chodnika, pergoli tarasowej i innych elementów.

Każdy model tworzę na podstawie przesłanych materiałów (projekt domu, plan działki, opis kolorystyczny) przez klienta. Jest to dla mnie najbardziej czasochłonny etap pracy nad wizualizacją.

Finalna wizualizacja

Twinmotion - przygotowanie do renderu

Gdy praca nad ustawieniem wszystkich modeli i materiałów w programie jest zakończona, to można przejść do renderu wizualizacji.

Program bierze pod uwagę ustawione elementy i renderuje fotorealistyczną wizualizację. Czas tworzenia renderu, zależy od możliwości komputera.

Ostatni krok to poprawki wizualizacji w Adobe Photoshop. Na etapie wykonuję drobne poprawki w wizualizacji.

Pracownia wizualizacji "Trochę Koloru", specjalizuje się w tworzeniu realistycznych wizualizacji domów dla deweloperów. Oferujemy usługi projektowe, które pomagają w atrakcyjnej prezentacji budynków.

Śledź mnie

Kontakt

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.